Valmistume uueks perioodiks

LÕUNA-JÄRVAMAA KOOSTÖÖKOGU,
mille tegevuspiirkond on Türi vald (v.a endise Käru valla külad)
ning Järva vallast endise Imavere valla osa,
annab teada, et
taotleb kohaliku tegevusrühma toetust
„LEADER tegevusrühma LÕUNA-JÄRVAMAA KOOSTÖÖKOGU tegevuspiirkonna
kohaliku arengu ühisstrateegia 2023-2027“ rakendamiseks.

Ühisstrateegia rakendamisel kasutatakse „Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika Eesti strateegiakava aastateks 2023-2027“ sekkumise 8.4 „LEADER – kogukonna juhitud areng“ ning Euroopa Sotsiaalfondi toetust, mille raames on piirkonnas tegutsevatel ettevõtetel, organisatsioonidel ja kohalikel omavalitsustel võimalus alates 2024. aastast taotleda toetust oma projektide elluviimiseks.

LJKK_ühisstrateegia 2023–2027

LISA 1. LJKK piirkonna elanikkonna analüüs
LISA 2. Elanikkond sotsiaalvaldkonna vajadustest lähtvalt
LISA 3. L-J tegutsevate ettevõtete analüüs
LISA 4. Arenguvajadused elanike pilgu läbi

Praktilised õpitoad kutsuvad huvilisi

Ühisprojekti „Elujõuline kogukond“ tegevustena saavad mai teisel nädalal toimuma paar põnevat ettevõtmist rohenäppudele ning neile, kes soovivad emadele või miks mitte ka iseendale rõõmu valmistada:

  • 10. mail kell 18-20 Türil Konna maja aias permakultuuri praktiline koolitus.
  • 14. mail kell 11-13 OÜ Elise Aed puukoolis Retla külas, Rehe talus anumatesse kompositsioonide tegemise õppepäev.

Meie kohalik permakultuuri spetsialist Marian Nummert on lubanud järgmist: „Seekordsel koolitusel teeme käed mullaseks. Tutvume olemasoleva olukorraga, teeme kõpitsusi/kohendusi, aga ka täitsa uut loomist. Võtame tähelepanu alla taimed, mis on iseseisvamad, kuid samas pakuvad toetust nii inimesele kui loodusele. Vaatame, kuidas aru saada mulla ja mullaelustiku hetkeseisust ning arutame, mida on tark teha, et toetada nii enda aiapidamist kui ka loodust“.

Elise Aia perenaine Reelika Marrandi kutsub aga emadepäeva ennelõunal toimuvale õppepäevale uudistama, kuidas sättida püsi- ja suvelilli kaunitesse kompositsioonidesse. Kohapeal on olemas hulgaliselt lilli ja valik taimeanumaid, soovi korral võib aga kaasa võtta hoopis oma taimenõu, olgu selleks siis ampel, rõdukast, vana pada, ärakasutatud saapapaar või mõni suuremat sorti pott. Ägeda kompositisooni valmistamiseks on sobilikud kõik. Tore oleks ju veeta koos emaga üks armas ja teistmoodi päev. Kas pole?

Lõuna-Järvamaa Koostöökogu sai uue juhatuse esimehe

Koostöökogu senine juhatuse esimees Pipi-Liis Siemann asub peatselt tööle Riigikogus. Sellega seoses tekkis tal kahtlus, et ta ei suuda enam piisava põhjalikkusega LEADER tegevusrühma töösse ja juhatuse esimehe ametisse panustada, tõenäoliselt on mõnedel juhtudel keerulisem ka koosolekutele jõuda. Nii tegi ta 15.märtsi juhatuse koosolekul ettepaneku valida ühingule uus juhatuse esimees. Pipi-Liisi ettepanekul ja osalenud juhatuse liikmete ühisel heakskiidul valiti uueks juhatuse esimeheks Imre Heinsaar.

Imre Heinsaar on osalenud ettevõtjate esindajana Lõuna-Järvamaa Koostöökogu juhatuse töös alates 2016. aasta veebruarist.