Algab Kesk-Eesti giidide arenguprogramm

Algab Kesk-Eesti giidide arenguprogramm (peamiselt veebis), mis kestab 5.mai – 20.oktoober 2021.
Selle eesmärgiks on tõsta giidide ja lugude jutustajate professionaalset taset, propageerida giidi elukutset ja võimalust maapiirkonnas ise ettevõtjana või töövõtjana tegutseda, tuua giidinduse juurde uusi inimesi ning anda tegutsevatele giididele motivatsiooni ja uusi ideid, luua Kesk-Eesti giidide võrgustik. Arenguprogrammi läbimine toetab huviliste valmisolekut giidi kutsetunnistuse taotlemiseks.

Giidide arenguprogrammi korraldatakse koostöös Eesti Giidide Liiduga ning seda rahastatakse LEADER tegevusgruppide Järva Arengu Partnerid, Lõuna-Järvamaa Koostöökogu ja Raplamaa Partnerluskogu koostööprojektist “Keskpõrandale kokku”.

Pika ja põhjaliku koolitusprogrammi osalustasu suuruseks on 60 eurot, see tasutakse arve alusel.

PROGRAMM ja AJAKAVA

Registreerumine lingil: 2021 Giidid registreering

Lisainfo:
Sille Pudel sille@japnet.ee  või Riina Trumm koostoo@koostookogu.ee või Andra Liibek andra.liibek@raplaleader.ee

Veebikoolitus “Hobikokast ettevõtjaks”

Järva- ja Raplamaa LEADER tegevusgruppide toel korraldatakse käesoleva aasta aprillis-mais neljast moodulist koosnev veebikoolituste sari,mille eesmärgiks on suurendada Järva- ning Raplamaa kodu- ja hobikokkade teadmisi toidukäitlemise osas, toetada nende paremat hakkama saamist kohalike toitude pakkumisel, samuti nende tegevuse kooskõlla viimist valdkondliku seadusandluse ja nõuetega. Lisaks peaks koolituse läbimine aitama luua paremat stardiplatvormi isikliku ettevõtlusega alustamiseks.

KOOLITUSE KAVA

Koolitus toimub Zoom’i keskkonnas. Vastav link sisselogimiseks saadetakse eelregistreerunutele enne koolituse algust.

REGISTREERI ENNAST KOOLITUSELE

Lisainfo: Riina Trumm (mob 53323903, e-post: koostoo@koostookogu.ee)

Ettevõtetel tekib märtsis võimalus taotleda investeeringutoetust

Maapiirkonnas tegutsevad kuni 9 töötajaga ettevõtted, kes plaanivad investeeringuid ettevõtte arendamiseks väljaspool põllumajandusvaldkonda ja kes on valmis selle tulemusena maale uusi töökohti juurde looma, saavad võimaluse taotleda investeeringutoetust Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise meetmest.

Täpsema info taotlemise, sh tingimuste kohta leiab PRIA kodulehelt Maapiirkonnas majandustegevuse mitmekesistamise investeeringutoetus 2021 | PRIA. Maaeluministeeriumi poolne kontaktisik mitmekesistamise meetme osas on Allar Korjas, Allar.Korjas@agri.ee.

Järvamaa ettevõtjatel on võimalus liituda naabermaakondades veebi keskkonnas toimuvate PRIA infoseminaridega.
RAPLAMAA Arendus- ja Ettevõtluskeskus korraldab 11. veebruaril kell 14-16 infoseminari veebikeskkonnas zoom (link edastatakse registreerunutele päev enne sündmust).
Osalemine: tasuta, vajalik on eelregistreerimine.
PÄRNUMAA Arenduskeskus koostöös Ida-Viru Ettevõtluskeskusega korraldab
17. veebruaril kell 10-12 infoseminari, kus samuti saavad huvi korral osaleda ka teiste maakondade ettevõtjad.
Lisainfot ja registreerumislingi leiab kodulehelt: https://parnumaa.ee/sundmus/pria-maaelu-mitmekesistamise-investeeringutoetuse-infopaev
JÕGEVAMAA Arendus-ja Ettevõtluskeskus korraldab infopäeva 18. veebruaril 2021 kell 10.00-11.30. Infopäev toimub ZOOMi keskkonnas, eelnevalt registreerunutele saadetakse link infopäevale. Võimalik esitada küsimusi, eelnevalt ka registreerimislehel.
Registreerimine https://forms.gle/AjLKtZNGshiGEuya9 kuni 15.02 2021

Infopäeval saab vastused olulistele küsimustele:
• milleks saab ja milleks ei saa mitmekesistamise toetust kasutada;
• millised ettevõtted saavad mitmekesistamise toetust kasutada;
• mida peab silmas pidama toetuse taotlemisel?