PROJEKTIDE ELLUVIIMINE perioodil 2023-2027

Käesoleval perioodil on toetuse väljamaksmisel kasutusel lihtsustatud kuluvõimalusega kindlasummalised maksed. See tähendab, et toetus makstakse kindlasummalise maksena toetustaotlusega esitatud ja heaks kiidetud eelarveprojekti alusel, milles on arvestatud asjakohast toetuse määra. Seejuures tuleb tähele panna järgnevat:

  • tegevuste elluviimist tuleb tõendada elluviimise tulemuste kaudu;
  • toetatavad tegevused võib teostada täies mahus või jagada mitmeks etapiks. Toetatavate tegevuste  elluviimisega tuleb alustada hiljemalt üheksa kuu jooksul arvates PRIA poolt projektitaotluse rahuldamise otsuse tegemisest;
  • maksetaotlus tuleb esitada kahe aasta jooksul arvates PRIA poolt projektitaotluse rahuldamise otsuse tegemisest

Projektitoetuse maksmiseks esitab projektitoetuse saaja pärast toetatava tegevuse või selle etapi täielikku elluviimist ning toetatava tegevuse või selle etapi eest täielikult tasumist PRIAle maksetaotluse koos järgmiste dokumentidega:

  1. aruanne, mis sisaldab elluviidud tegevuse või selle etapi, eesmärgi täitmise ja tulemuse saavutamise kirjeldust;
  2. dokumendid, mis tõendavad, et tegevus või selle etapp on ellu viidud, eesmärk on täidetud ja tulemus on saavutatud (sobiliku tõendusdokumendi valis taotleja juba taotluse esitamisel).

Lihtsustatud kuluvõimalusega kindlasummalise makse puhul ei tule esitada maksetaotluse juurde arveid ja maksekorraldusi.

Ühistegevuse maksetaotluse koos eelnevalt nimetatud dokumentidega esitab projektitoetuse saaja vastavalt tegevuskava elluviimise perioodi pikkusele kuni kahe aasta jooksul arvates PRIA poolt projektitaotluse rahuldamise otsuse tegemisest,

 

TEAVITAMISNÕUDED toetatava objekti või tegevuse kohta

  • Toetuse saaja tähistab toetatava objekti või tegevuse asukoha tahvli, stendi või plakatiga, mis on üldsusele hõlpsasti nähtaval kohal ning võimalusel hoone sissepääsu juurde. Kui püsitahvlit, stendi või plakatit ei ole võimalik paigaldada objekti või tegevuse asukohta, võib selle paigutada toetuse saaja esindusruumi või rajatisele. Infokandja valik sõltub saadavast toetussummast. Kui toetussumma jääb alla 10 000 euro, siis ei tule objekti või tegevuse asukohta tähistada. Loe infokandjatest ning nende nõuetest täpsemalt peatükkidest „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli valiku tingimused“ ja „Püsitahvli/stendi, plakati ja tahvli nõuded“.
  • Toetuse saaja tähistab tegevusega seotud dokumendi või teabematerjali, mis on mõeldud üldsusele või osalejatele, näiteks ürituse päevakava. Tähistamiseks tuleb kasutada Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.
  • Kui toetuse saajal on olemas toetavat tegevust kajastav veebileht või sotsiaalmeediakonto, siis avaldatakse seal toetatava tegevuse lühikirjeldus, eesmärgid ja tulemused. Veebilehel (sh mobiilivaates) ja sotsiaalmeediakanalites tuleb tõsta esile asjaolu, et Euroopa Liidult saadakse rahalist toetust, kasutades Euroopa Liidu embleemi ning teksti „Rahastanud Euroopa Liit“ või „Kaasrahastanud Euroopa Liit“.

NB! Füüsilisest isikust toetuse saaja tagab asjakohase teabe kättesaadavuse nii palju kui võimalik, rõhutades Euroopa Liidult saadavat toetust avalikkusele nähtavas kohas. Teavet võib edastada plakati, stendi või tahvliga ning kodulehel ja sotsiaalmeedias. Tähistamisel lähtutakse eelnevates punktides kirjeldatud tingimustest.

 

TOETATAVATE OBJEKTIDE TÄHISTAMINE

 

 

 

 

 

 

 

a3-plakati-pohi

a3-plakati-naidis

louna_jarva_koostookogu logo

 

 

 

 

JURIIDILISED ALUSED

Leader määrus (31.08.2024) ja seletuskiri:

https://www.riigiteataja.ee/akt/128082024004?leiaKehtiv=

https://www.pria.ee/sites/default/files/2024-09/seletuskiri-leaderi-kohaliku-arengu-strateegia-2023-2027-rakendamine-31.08.2024_1.pdf