Türil avati elukestvale õppele pühendatud pink

23. mail avati Türil Vabriku pargis üks eriline pink, mis on pühendatud elukestvale õppele ning väärikate ülikooli Türi programmi 10. tegutsemisaasta täitumisele. Pink on tõeline vaatamisväärsus, sest sellele nikerdatud puuskulptuurid väljendavad põlvkondade vahelist sidet, kus nii noorel kui vanal on teineteiselt palju õppida.

 
Fotod: Kristina Gudinas (Erakogu)

Pingi skulptuuridel on rääkida ka oma lugu. Pingil istuvad üks muhe vanahärra ja tema kõrval noor tüdruk. Vanahärra kuulab kõrvaklappidest muusikat, mida tüdruk talle oma mobiiltelefonist laseb. See taies sümboliseerib elukestvat õpet ja põlvkondade vahelist sidet.

Kavandataud pink pole tavaline pink tehasest, vaid see telliti Valgamaal tegutseva puuskulptuuride meistri Andres Rattasepa käest, kelle varem valminuid tööde galeriid saab vaadata SIIT. Tuntud meistri käe all vanast paarisaja-aastasest tammest tehtud pink maksis 8000 eurot, millest suurem osa kaeti Lõuna-Järvamaa koostöökogu ühisprojektist “Elujõuline kogukond”

Oma panuse pingi valmimisele andsid ka väärikas eas õppurid ise ja hoolivad vallakodanikud, toetajaid oli kokku ligi 100.

Eheda puuskulptuuri saamiseks kasutas Rattasepp ka ehedaid modelle, kes talle selles töös inspiratsiooni andsid ning silmale vajaliku visuaali lõid. “Leidsin vanahärra prototüübi oma kodukülast ja tüdrukutirts oli ka sealt samast võtta”.

Linnakodanike arvates võiks sellest pargist saada Türil üks eriline Pinkide park, kus tulevikus saab olema mitmeid erinevaid pinke ja istumisvõimalusi. Loodame, et järgmisi vaatamisväärsusi ei pea Türi elanikud enam kaua ootama.