Kogukonnale suunatud koolitused osutusid huvipakkuvaks

Türi Kogukonnaseltsi majas 2. märtsil toimunud Heli Aade koolitus vanade majade sisekujundusest oli haarav. Räägiti vana ja uue sobitamisest ehitamisel. Kaasaegset tehnoloogiat on igati võimalik sobitada ka vanasse majja, kui seda arukalt planeerida. Erilist tähelepanu leidsid koolitusel värvilahendused ja nn mitte-värvimine sisekujundusena.

Rattakoolitusel (16.03.2019) said osalejad põhjaliku ülevaate  jalgratta hooldusest – nii kevadisest kui talvisest. Koolitus toimus Türi Rattapoes, koolitajaks oli Türi rattapoe omanik Aleksander Nõmmik.

Maru Metspalu taimetoidukoolitusel räägiti 9. märtsil  taimetoidu olemusest. Lihavaba elu ei tähenda kindlasti maitsetust. Pigem sai koolitusel aimu, kui suur on tegelikult maitseainete ja toitva taimset päritolu toidu valik tänapäeval, kus maailm on valla ja saab kombineerida väga erinevaid asju. Osalejad said Saara kirjastuse ruumides ise toitu valmistada. Valmisid nt musta herne ja karulaugu kotletid, grillitud lillkapsas, juurde sai maitsta kiirmarineeritud porgandit ja fenkolit, röstiti peeti ja ahjus küpsetati sooja salatit. Huvi koolituse vastu oli suur, kohad täitusid kiiresti. Osalejatel oli soov taolisi koolitusi korrata.

Aknalauaaianduse ja idandamise koolitus 27. märtsil Türi Aianduse- ja mesinduse seltsi ruumides Viljandi 14 oli rahvarohke. Hubane maja tõi kokku idandamise usku inimesed ja tervisliku toidu huvilised. Koolitajad andsid idandamise kohta põhjaliku ülevaate ja ka praktilise juhendamise, sh tutvustati koduseid vahendeid, mille abil on lihtne ise endale nn supertoitu saada. Osalejad said praktilise töötoa ka võrsete kasvatamisest, kodus proovimiseks tehti kaasa isegi nn proovikarbid. Lisaks sisaldas koolitus osalejale ka seemnete stardipakke. MTÜ Väike Jalajälg koolitajad Merili Simmer ja Liina Järviste on mõtteviisikoolitajad, kes ise on oma elustiililt just kestliku ja loodusega harmoonias elamise musternäidised.

Kokkuvõtte koostas Aili Avi (projektijuht)