Praktilised õpitoad kutsuvad huvilisi

Ühisprojekti „Elujõuline kogukond“ tegevustena saavad mai teisel nädalal toimuma paar põnevat ettevõtmist rohenäppudele ning neile, kes soovivad emadele või miks mitte ka iseendale rõõmu valmistada:

  • 10. mail kell 18-20 Türil Konna maja aias permakultuuri praktiline koolitus.
  • 14. mail kell 11-13 OÜ Elise Aed puukoolis Retla külas, Rehe talus anumatesse kompositsioonide tegemise õppepäev.

Meie kohalik permakultuuri spetsialist Marian Nummert on lubanud järgmist: „Seekordsel koolitusel teeme käed mullaseks. Tutvume olemasoleva olukorraga, teeme kõpitsusi/kohendusi, aga ka täitsa uut loomist. Võtame tähelepanu alla taimed, mis on iseseisvamad, kuid samas pakuvad toetust nii inimesele kui loodusele. Vaatame, kuidas aru saada mulla ja mullaelustiku hetkeseisust ning arutame, mida on tark teha, et toetada nii enda aiapidamist kui ka loodust“.

Elise Aia perenaine Reelika Marrandi kutsub aga emadepäeva ennelõunal toimuvale õppepäevale uudistama, kuidas sättida püsi- ja suvelilli kaunitesse kompositsioonidesse. Kohapeal on olemas hulgaliselt lilli ja valik taimeanumaid, soovi korral võib aga kaasa võtta hoopis oma taimenõu, olgu selleks siis ampel, rõdukast, vana pada, ärakasutatud saapapaar või mõni suuremat sorti pott. Ägeda kompositisooni valmistamiseks on sobilikud kõik. Tore oleks ju veeta koos emaga üks armas ja teistmoodi päev. Kas pole?