Rahvusvaheline loodusturismi arendamise koostööprojekt hakkab tulemusteni jõudma

 

Koostöö Hispaania tegevusgrupiga ADRI Valladolid Norte on kestnud alates 1999.-st aastast. Koostööprojekti idee ja algatus on tulnud koostööpartneritelt, kes näevad meie looduses suurt potensiaali. Lisaks muudele projekti raames läbi viidud tegevustele on 2012.a. koostööprojekti raames valminud 5 ca poole tunnist reklaamfilmi järgmistel teemadel:
1. Eesti ühiskond ja kultuuripärand
2. Kevad Lõuna-Järvamaa metsades
3. Suvi Lõuna-Järvamaa metsades
4. Sügis Lõuna-Järvamaa metsades
5. Talv Lõuna-Järvamaa metsades

Alates jaanuarist 2014 hakkab Hispaania jahi-, kalastus- ja loodusturismi telekanal CANAL PLUS filme näitama ning märtsis 2014 CANAL 7 TV. Canal Pluss’is näidatakse filme iga kuu 5 filmi 2014.-l aastal, 2015 ja 2016 näidatakse üle kuu. Eesmärk on filme näidata võimalikult erinevatel kellaaegadel ja nädalapäevadel, et filmid jõuaksid võimalikult laia sihtgrupini. Lisaks on võimalus alates 2015. aastast hakata filme näitama ka teistes Hispaania telekanalites nt Canal 3 jne., kuid see kõik kooskõlastatakse Lõuna-Järvamaa Koostöökoguga. Novembris 2013 külastas meie piirkonda Canal Pluss direktor ning kinnitas dokumentaalsarja „Elusloodus Balti metsades: Avastamata aare Eesti.” telekanalis näitamise.
Lisaks on projekti raames toimunud mitmeid koostööseminare, kus oleme tegelenud loodusturismi arendamisega seotud koolituste ning kogemuste vahetamisega, käinud koos Hispaaniaga rahvusvahelisel loodusturismimessil Rutlandis Inglismaal ning teinud ühisturundust seoses loodusturismi toodete ja teenuste müümisega.
Fotod: Lõuna-Järvamaa Koostöökogu kontoris toimunud nõupidamine: vasakult paremale – tõlk, koostööpartner Miguel Fernandez, kes teeb meie piirkonna reklaamfilmid ja on projekti koostööpartner, Kalev Veskimäe, kes on rahvusvahelise veebilefe www.wolf-project.com Eesti poolne haldaja; teisel fotol Ülle Leesmaa, Miguel Fernandez, Kalev Veskimäe, Mati Hõbemägi lapselapsega, Canal Plus Caza y Pesca direktor Juan Delibes, temaga kaasatulnud jahimees ja hispaania keele tõlk.

DSC 0608

DSC 0611