PRESSITEADE: LEADER programm toetas Lõuna-Järvamaa ettevõtmisi 2 miljoni euroga

MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu toetas viimase viie aasta jooksul Imavere, Türi ja Väätsa valla maaelu arendamise projekte ligi 2 miljoni euroga. Maaelu arengukava LEADER programmi rahastuse saamiseks laekus 352 projekti, millest toetati 234 ettevõtmist.

“Olen väga rõõmus ja tänulik selle üle, et meil elavad inimesed, kes soovivad ja julgevad tegutseda ning enda unistusi ellu viia – julge pealehakkamine on alati võit!” rääkis MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu tegevjuht Ülle Leesmaa.

Muuhulgas loodi LEADER toetusega Türile pritsumeeste kokaklubi ning Vaimse tervise- ja õpiabi keskus, taastati Eistvere mõisa ait, Väätsale ehitati kaasaegne rulapark ning mänguväljak, arendati Türi vibukooli ning taastati vana uunikum Londoni buss Leyland. Koos Türilt pärit muusiku Jaan Pehkiga tehti videod, mis tutvustavad erinevaid projekte. Lisaks uuris Jaan Pehk kohalikelt aktiivsetelt elanikelt, miks just Järvamaal on hea elada.

1) Vaata, kuidas Jaan Pehk Eistvere mõisas leiba vormis

2) Jaan Pehk käis Türi Loovuse Vabakoolis hingamas

3) Jaan Pehk õpib Türi pritsumeestega grillima

4) Mida teha Järvamaal? Jaan Pehk käis Väätsa vallavanemalt uurimas

5) Jaan Pehk õppis Türi vibukoolis laskma

 

LEADER-meetme järgmine rahastusperiood aastateks 2014-2020 on juba alanud, kuid uued taotlusvoorud on tulemas ilmselt 2016. aasta alguses. MTÜ Lõuna-Järvamaa Koostöökogu ootab Imavere, Türi ja Väätsa vallast uusi projekte, millega koostöökogu loodab kaasa aidata väikeettevõtluse tugevdamisele ning arendamisele ja elu põnevamaks muutmisele kolmes vallas.

MTÜ Lõuna-Järvamaa koostöökogu on üks 26-st Eestis tegutsevast LEADER-tegevusgrupist, mille eesmärk on maaelu arendamine.