Õppepäev Esna piirkonnas 1. nov 2018

Õppepäeva teema: Kogukondlik ja kestlik mõtteviis hariduses Vodja kooli näitel, kogukonna koostöö Esna näitel. Mõttekoda – Lõuna-Järvamaa piirkonna kogukondade ootused kogukonnakeskustele ja tegevustele, koostöövõimalused kogukonnakeskuste vahel.

Päevakava

Kokkuvõte päevast:
Esna piirkonna külastus projekti “Kogukondlik ja kestlik Lõuna-Järvamaa” raames viis 10 kogukonnaseltside inimest õppepäevale, kus keskendusime Rocca Al Mare Vodja õppekoha näitel kestliku mõtteviisi praktikatesse hariduses. Kooli sisekujundus ja töövahendid on seotud säästva renoveerimise ja taaskasutuse põhimõtetega. Koolijuht Priit tegi põhjaliku ülevaate ka loomade hoolduse teraapilisest seosest inimese mõttemaailmaga. Kogu kompleksi arendus on pidev, tulevikuplaanid võivad piirkonna jätkusuutlikkust oluliselt mõjutada.
Hobukooli pargis Koordi külas tutvus grupp säästva ehitusmaailmaga (maailmas unikaalne savi- ja põhutehnika), samuti külastati samas asuvat õppekeskust, kus saab ehitustehnikaid õppida. Equilibre MTÜ teeb koostööd mitmete koolide ja programmidega. Põgusalt sai tutvuda ka kevadel avatava Labürindi teemapargiga, park on valmimisjärgus.
Õppepäeva lõpetas mõttekoda, kus vaadeldi Lõuna-Järvamaa piirkonna seltsimajade teadaolevat infot avalikkusele ning plaaniti edasised kokkusaamised, et ühiselt piirkonnas nähtavad olla ning vajalikke teenuseid kompaktselt pakkuda. Ajurünnak tõi välja, et kogukonnamajadelt soovitakse järgmisi teenuseid: lastesündmused, majutus, ruumi rent, kohalikud sündmused, tähtpäevade tähistamised, õpitoad, kokkusaamised, kaugtöökoha võimalus kogukonnamajades, kohvik, huviringid, laste päevahoid, looduslähedane mõtteviis jms. (Koostas Aili Avi)